s ohřevem vody

Fotovoltaická elektrárna

Fotovoltaický ohřev vody je technicky poměrně jednoduchý, jedná se dokonce o zařízení, které není připojeno přímo do sítě. Na střechu vašeho domu umístíme fotovoltaické panely, které budou vyrábět elektřinu. Ta se dvěma kabely přivádí přes regulátor přímo k topnému tělesu v bojleru nebo jinému zásobníku teplé vody.

Snadná regulace teploty vody

Pomocí termostatu regulujete teplotu vody tak, aby vám co nejlépe vyhovovala. Nastavíte si například požadovaných 45 stupňů Celsia. Po jejím dosažení se automaticky vypne přívod energie ze sítě. V ohřívači můžete ohřívat vodu maximálně na 75 stupňů Celsia.

Jak ohřev vody funguje?

Solární termický ohřev vody pracuje na principu ohřívání teplonosné kapaliny v kolektoru. Tato kapalina následně ohřívá vodu v zásobníku. Systém s fotovoltaikou je oproti tomu značně jednodušší – mění sluneční záření na elektřinu, která následně ohřívá vodu.

Návratnost solárního systému se pohybuje od 6 do 7 let

Úspora samozřejmě záleží na počasí, poloze vaší střechy a řadě dalších faktorů. Průměrná úspora nákladů na ohřev teplé vody při použití solárního systému obvykle činí 60 až 70 %. Investice se vám tedy vrátí nejpozději do 7 let.

Provoz solární elektrárny přináší řadu výhod

● Výrazná finanční úspora za elektřinu
● Částečná či úplná energetická soběstačnost
● Dotace z programu Nová zelená úsporám v maximální výši 245 000 Kč (v Ústeckém kraji až 269 500 Kč)
● Kvalitní ověřené technologie DZ Dražice
● Instalace panelů 3 měsíce od podpisu smlouvy
● Dlouhodobá životnost, záruka na komponenty 5 až 25 let
● Rychlá návratnost investice
● Minimální náklady na údržbu a nenáročná obsluha