s tepelným čerpadlem

Fotovoltaická elektrárna

Solární elektrárna s tepelným čerpadlem zajišťuje domácnosti komplexní řešení energií, které se dá využívat po celý rok. Během léta totiž díky solárním panelům ušetříte velkou část spotřeby elektřiny, v zimě zase využijete úsporné a komfortní vytápění tepelným čerpadlem.

Chytré spojení fotovoltaiky a tepelného čerpadla

Spojení fotovoltaické elektrárny a tepelného čerpadla představuje jeden z nejinteligentnějších systémů, které si můžete do svého domu pořídit. Jedná se o velmi moderní technologie, které vám pomohou zajistit plynulý a velmi hospodárný chod vaší domácnosti. Systém komplexně řídí jejich součinnost tak, aby se maximálně využívala právě solární energie.

Dokonalá synergie obou zařízení

Díky velmi sofistikovanému řídícímu systému spolu obě zařízení spolupracují v dokonalé synergii. Předávají si potřebné informace o aktuální situaci a podle počasí pracují s optimální spotřebou energie. Chytře dokáží využít předpověď počasí a intuitivně rozhodovat, kdy přitopit nebo kdy ochladit domácnost.

Snížení nákladů o 75 %

Nikdo vám samozřejmě nedokáže přesně spočítat, jak se vám díky kombinaci tepelného čerpadla a fotovoltaiky podaří snížit náklady na topení, chlazení a ohřev vody. U našich klientů se průměrně setkáváme se snížením o 75 %. Pravděpodobně se budete pohybovat kolem této hranice.

Výhody spojení tepelného čerpadla a fotovoltaiky

  • V létě s předstihem chladí a v zimě topí tak, aniž byste pocítili změnu v tepelném komfortu.
  • Fungují v kombinaci s podlahovým vytápěním.
  • Odpadají zdravotní potíže, které některým lidem způsobuje běžná klimatizace.

Tepelná čerpadla jsou v provedení monoblok, tedy napojení na potrubí s topnou vodou, kde není třeba součinnost chladírenského technika. V tepelném čerpadle je již zabudované oběhové čerpadlo, čímž je instalace tepelného čerpadla rychlejší. Díky vlastnímu regulátoru tepelného čerpadla jsme vylepšili řízení samotného tepelného čerpadla s přívětivým uživatelským rozhraním a dotykovým ovládáním. Regulátor tepelného čerpadla je integrován do vnitřního hydromodulu, kde je integrovaný pomocný elektrokotel a tím se potřebná instalační doba zkrátí na minimum.

Hlavním cílem prodeje tepelných čerpadel Argo je oslovit i cílovou skupinu zákazníků orientovanou na levnější segment tepelných čerpadel. Díky jasnému evropskému původu, technické i servisní podpoře a rychlé dostupnosti náhradních dílů věříme ve velmi úspěšný vstup na tuzemský trh tepelných čerpadel. Zejména jako vhodné tepelné čerpadlo pro kotlíkové dotace.

Italský výrobce tepelných Argoclima čerpadel s dlouholetou tradicí vývoje a výroby tepelných čerpadel je zárukou kvalitního zpracování, použitím prvotřídních komponent a výparníkem vyrobeným ve vlastním výrobním závodě. Společnost Argoclima byla založená v roce 1929 a dnes s obratem přes 100 mil. EUR je významným italským výrobcem.